A gyakorlatok előnyös hatása a hétköznapokban továbbá fizikai, mentális területen is megjelenik.
Fizikai: fejlődik testi tudatosságunk, érzékszerveinket is kiterjedtebben használjuk, javul térérzékünk. A stabil és labilis elemek váltakozása fejleszti a dinamikus egyensúlyt, gyorsul az észlelés – reakció válaszidő. A leggyakoribb erősítő gyakorlatok csak a nagyobb izomcsoportokra fókuszálnak, viszont itt a kisebb izmokat is erősítjük. A légzés kontrollja szintén elengedhetetlen a stabilitás, a nyugalom és a fókusz megőrzéséhez. Ez a figyelem, a nyugodt légzés hozzájárul, ahhoz, hogy a mindennapi stresszes helyzetekre is higgadtabban reagáljunk, ezáltal jobb döntéseket hozzunk.
Mentális: idővel hosszabban, mélyebben tudunk fókuszálni, tudatosabban jelen vagyunk a pillanatban, egyre összetettebb gyakorlatokban is meg tudjuk őrizni az egyensúlyt. Gyorsul a különféle ingerekre adott reakcióidő, nyugodtabban reagálunk a változásokra, új kihívásokra. Gyakoroljuk a gondolatkontrollt, figyelmünk irányítását a lényegesre, kizárva a zavaró tényezőket.
Ezek a változások mind segítségünkre lesznek a mindennapokban.
Ezért érdemes kiegészítésképp minden edzésbe becsempészni pár stabilitás fejlesztő gyakorlatot. Először az egyszerűbb statikus gyakorlatokat vezessük be, majd váltogassuk a dinamikus és statikus elemeket, hogy minél változatosabb legyen a mozgás. Ezeket az egyre bonyolultabb gyakorlatokat tovább színesíthetjük eszközökkel – pl. súlyzók, labda kedvünk és lehetőségeink szerint.
Ez az edzésfajta jó alternatíva lehet melegben, vagy otthoni edzésként, ha épp kevesebb időnk van.
Kamatoztasd ezeket a pozitív hatásokat mindennapjaidban és tedd változatossá az edzésed is. Sok sikert!
Kassy
Már a Twitteren: https://twitter.com/joletcsokor és az Instagramon: https://www.instagram.com/joletcsokor/ is megtalálsz.