Jólétcsokor

Figyeld mit teszel, eszel – jól leszel

Figyeld mit teszel, eszel – jól leszel   Stressz-súlygyarapodás-étkezés és mindennapjaink kapcsolata A járvány időszaka alatt a felnőttek többséges hízott… Hazánkban eleve probléma a túlsúly, a további átlagosan 2-3kg gyarapodás még fokozza ezt. Miért történhetett ez?Az okok közt említhetjük az otthoni, többnyire ülő életmódot, a kevesebb mozgást. A felborult napirendet, aminek hatására máskor eszünk és pihenünk,… Tovább »

Fogyókúrák-falásrohamok-visszahízás 1.rész

Fogyókúra – alacsony energia bevitel, falásrohamok, visszahízás? Elkerülhető! A túl kevés energiát tartalmazó étrend nem hoz hosszútávon egészséges megoldást!A diéta egészséges életmódot jelent! Nem pedig gyors fogyást ígérő, időszakos, vagy átmeneti, drasztikus megvonásokkal járó fogyókúrát. A siker nem abban rejlik, hogy túlzó módon lecsökkented a kalória-bevitelt és alig eszel valamit! Ha keveset eszel, koplalsz, az sem… Tovább »

Figyelj a jelekre  – milyen ételt kívánunk? 2.rész

Ebben a részben további ételvágy – hiányállapotok és a pótlásra szolgáló ételek folytatása mellett megtalálod az egyéb eseteket is. Ha lemaradtál volna az 1.részről itt: LINK találod. Időnként felfigyelhetsz arra, hogy különösen megkívánsz valamit – ez lehet amúgy is kedvenced, de lehet olyan, amit csak ritkán, vagy nem is szoktál fogyasztani.  Ez a vágyad jelezheti… Tovább »

Figyelj a jelekre  – milyen ételt kívánunk?

Mit jelez, ha ezt kívánom? Az, ha foglalkozni kezdesz az életmódoddal, nemcsak tervezésre, önkontrollra, önfegyelemre tanít, de fejlődik a tudatosságod is az étkezéssel kapcsolatban. Számos felismerésed lesz, hogy melyik étel, összetevő hogyan hat rád. Felfedezheted, hogy bizonyos ételek nehezebben emészthetők neked, vagy bizonyos napszakban nem jó neked fogyasztani a kiváltott hátasuk miatt. Ha egészséges ételeket fogyasztasz,… Tovább »

Miért hízunk el?

Modern életmód és lehetőségek, kontra tradicionális nézetek – miért hízunk el?   Kisgyermekkorban a picik még érzik, hogy mikor éhesek, mikor laktak jól és maguktól abbahagyják. Ovisként viszont, hogyha folyton azzal szembesülnek, hogy csak az a jó gyerek, aki mindent megeszik, ha pedig marad valami a tányérján, akkor rossznak titulálják. Ezt a kezdeti ösztönös érzést… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!