Jólétcsokor

Figyeld mit teszel, eszel – jól leszel

Figyeld mit teszel, eszel – jól leszel   Stressz-súlygyarapodás-étkezés és mindennapjaink kapcsolata A járvány időszaka alatt a felnőttek többséges hízott… Hazánkban eleve probléma a túlsúly, a további átlagosan 2-3kg gyarapodás még fokozza ezt. Miért történhetett ez?Az okok közt említhetjük az otthoni, többnyire ülő életmódot, a kevesebb mozgást. A felborult napirendet, aminek hatására máskor eszünk és pihenünk,… Tovább »

Falásroham

Veled is megesik, hogy túleszed magad?   Szeretünk enni… Mindannyian… Természetes, mert emberek vagyunk. Számunkra az evés már nem csak létfenntartás, hanem válogatunk, szeretjük az ízeket élvezni, kóstolgatni, elfogyasztani kedvenc ételeinket. Sok az alkalom, amikor eszünk… és néha hajlamosak vagyunk túlzásba esni, szinte falni… Gyakran eszünk. Hogyha idegesek vagyunk, ha örülünk, ha bánatosak vagyunk, ha… Tovább »

Az alvás és a mélyalvás jelentősége

Az alvás és a mélyalvás szerepe   Az alvás mennyisége, minősége nagyban meghatározza azt, hogy mennyire leszel energikus másnap. A megfelelő hosszúságú, minőségi pihenés segít, hogy feldolgozd az előző nap eseményeit, információit. Helyreállít fizikailag és mentálisan is. Ha kipihened magad, regenerálódik tested és agyad, megnyugszol, távozik a feszültség. Ha rendszeresen az alvásidőn spórolsz, keveset alszol… Tovább »

Fogyókúrák-falásrohamok-visszahízás 1.rész

Fogyókúra – alacsony energia bevitel, falásrohamok, visszahízás? Elkerülhető! A túl kevés energiát tartalmazó étrend nem hoz hosszútávon egészséges megoldást!A diéta egészséges életmódot jelent! Nem pedig gyors fogyást ígérő, időszakos, vagy átmeneti, drasztikus megvonásokkal járó fogyókúrát. A siker nem abban rejlik, hogy túlzó módon lecsökkented a kalória-bevitelt és alig eszel valamit! Ha keveset eszel, koplalsz, az sem… Tovább »

Vigyázz a csontjaidra – hogy minél tovább egészséges testben élhess!

  Csontvesztés, csontritkulás   Főként 50 éves kor felett jelentkező anyagcserebetegség, a csontokat építő és lebontó szakasz közti egyensúly felborul, a csontképződés lelassul és csökken a csont mennyiség, az összetételük romlik. A változókori hormonszint változás miatt a nőknél ez a folyamat gyorsabban zajlik. De a férfiak többségét is érinti és egyre gyakoribb a probléma. A… Tovább »

Immunitás és regenerálódási képesség

Mit tehetsz még regenerálódási képességed fokozására?   Érdemes az előző témában említett őszi immunerősítő vitaminok mellett a következőkre is figyelned: AntioxidánsokVédik a sejteket  a szabad gyökökkel szemben, lassítják az oxidációt. Néhányat a szervezet állítja elő, de többet a táplálékból, az  vesz fel.Endogén antioxidánsok: a szervezetünk maga termeli. Exogén antioxidánsok: étrendkiegészítőkből és a táplálékból veszi fel.Számos ásványi anyag… Tovább »

Miért híznak a hölgyek hasra, csípőre? Az ösztrogéndominancia okai

Hízás combra, csípőre, hasra, 40 felett a hölgyeknél – ösztrogén dominancia Hízásunkat az alapanyagcserénk, az energiabevitel-felhasználás arány mellett hormonháztartásunk egyensúlya befolyásolja. A nők esetében az inzulin, az ösztrogén és a progeszteron szint aránya határozza meg a zsír lerakódását és ennek helyét. Az ösztrogén felelős a ciklus szabályzása mellett a másodlagos nemi jelleg kialakításáért.   A… Tovább »

Most válts!

  Ez az időszak kedvez az életmódváltásnak!   Ha eddig nem mozogtál és az étkezésre sem igazán figyeltél oda, akkor most mindképp érdemes elkezdened. Az időhiány is jóval kevésbé lehet kifogás. Ha pedig már javában benne vagy, akkor újratervezheted az étkezés-mozgás megközelítésed! Az “idei tavasz különleges vívmányai” többek közt, hogy érdemes bevezetned a lisztet-cukrot “fogyasztási” céllal,… Tovább »

Hormonok és hatásuk

Hormonok és hatásuk Hízáshoz nemcsak a túlevés, hanem hormonjaink hatása is vezethet, ha felborul az egyensúly. Ezt a kibillenést okozhatja a stressz, egészségtelen életmód, alváshiány, vagy a korral járó hormonális átalakulás. A következő alapinformációk segítenek, hogy változtatni tudj a jelenlegi állapotodon azáltal, hogy alakítod szokásaidat, napirendedet, étkezésed – ezzel hozzájárulva ahhoz, hogy egészségesebb, fittebb lehess…. Tovább »

Miért hízunk el?

Modern életmód és lehetőségek, kontra tradicionális nézetek – miért hízunk el?   Kisgyermekkorban a picik még érzik, hogy mikor éhesek, mikor laktak jól és maguktól abbahagyják. Ovisként viszont, hogyha folyton azzal szembesülnek, hogy csak az a jó gyerek, aki mindent megeszik, ha pedig marad valami a tányérján, akkor rossznak titulálják. Ezt a kezdeti ösztönös érzést… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!